טיול ברמת הגולן

תוכן עניינים

האזור הצפוני ביותר במדינה הוא אזור מושלם לטיול של כמה ימים, לאורך כל ימות השנה. תמצאו בו נחלים זורמים, מעיינות קסומים ונופים מרהיבים. ניתן כאן כמה המלצות למקומות המוצלחים ביותר לבלות בהם את החופשה הצפונית שלכם.

 

טיול בעקבות מקורות מים

ברמת הגולן תמצאו שפע של מים לאורך כל השנה, כלומר גם בימים חמים במיוחד בקיץ, צריך רק לבחור לאן ללכת.

 

היהודייה

אחד האתרים המומלצים הוא נחל היהודייה, בו תמצאו שני מסלולים מקסימים, שניהם מלאים במים. אחד המסלולים הוא מעגלי וארוך יותר, אורך כ- 3 שעות, כאשר לבסוף מגיעים לבריכה גדולה אליה זורם מפל היהודייה. המסלול הקצר אורך כ- 45 דקות ומוביל ישירות לאותה הבריכה, המכונה גם "בריכת גן העדן" בגלל יופייה המרהיב.

 

נחל אל על

מקום נוסף שמומלץ לטייל בו הוא נחל אל על, הכולל שני מפלים יפים ומיוחדים. האחד, בו המים זורמים על גבי סלעי הבזלת השחורים – המפל השחור, והשני, המפל הלבן – בו זרימת המים חשפה את סלע הגיר הלבן. המסלול שופע במים, תוכלו לשחות בהם ואפילו להשתכשך תחת המפלים היפהפיים.

 

זוויתן תחתון ובריכת המשושים

נחל הזוויתן הוא נחל יפה במיוחד, שכמעט כל אחד במדינה טייל בו לפחות פעם אחת. נחל זוויתן תחתון יוביל אתכם גם דרך בריכת המשושים, בריכה עם מים צלולים ונהדרים שיצילו אתכם בימי הקיץ הלוהטים של ישראל. השמורה מלאה בפרחים מיוחדים ויפים, וכן בחיות בר שלא זוכים לראות כל יום, כמו צבאים, נשרים, חזירי בר וכו'.

 

עין עלמין – בריכת הקצינים

בימים בהם הסורים שלטו בישראל, קציני הצבא הסורי היו בונים לעצמם בריכות, ועל כן יש באזור רמת הגולן מספר בריכות קצינים. אחת הבולטות מביניהן היא עין עלמין, אשר מנצלת את המים בזורמים מנחל ג'ילבון, וכך מלאה במים קרירים לאורך כל השנה.

כמובן שיש עוד המון בריכות ומעיינות סודיים ברחבי הגולן, אותן תצטרכו למצוא בעצמכם.

מפל רמת הגולן

 

טיול באתרים עתיקים ומסתוריים

שמורת גמלא היא אתר עתיק ומרתק. גמלא היא למעשה עיר יהודית עתיקה, אותה החריבו הרומאים בזמן המרד הגדול, שניתן להתרשם מהעתיקות שלה בסיור בשמורה. מעניין להסתובב וללמוד על ההיסטוריה של ארץ ישראל ושל רמת הגולן. נוסף לעיר היהודית, תמצאו שרידים של הכפר דיר קרוח, שכוללים אפילו כנסייה מהתקופה הביזנטית. אם כל אלה לא מספיקים לכם, בשמורה נמצא גם המפל הגבוה ביותר בישראל, מפל גמלא, שהינו נחל איתן בגובה מדהים של 51 מטר.

תופעה מרתקת שניתן לחזות בה במהלך הטיול ברמת הגולן היא רוג'ום אל הירי. מדובר בתעלומה מסתורית, שגדולי החוקרים עוד לא הצליחו לפתור. מדובר בגלגל שבנוי מאבנים ענקיות, אך לא ברור מי הניח אותן במקומן ומדוע. יש שמכנים את המקום סטונהנג', ויש כאלו הטוענים שחייזרים הם אלו שהביאו את האבנים, אך מה שבטוח שזה מקום ששווה לראות במו עיניכם.

 

אטרקציות נוספות

  1. קטיף פירות – רמת הגולן מלאה בפירות מצוינים, מומלץ מאוד להגיע לאחד המטעים עבור קטיף, כי אין דבר יותר טעים מפרי טרי הישר מהעץ.
  2. טעימות יין וסיור ביקב – תמצאו ברמה מגוון יקבים שמציעים סיור מודרך שמסביר על תהליך הייצור וכולל גם טעימות של יין מצוין לצד גבינה משובחת.
  3. טיולי ג'יפים – ישנן חברות שונות שפועלות ברמת הגולן ומציעות טיולי ג'יפים בנופים המרהיבים של רמת הגולן. דרך מעולה ליהנות מהיופי בדרך אתגרית וללא מאמץ גופני.

כמובן שיש עוד שלל אטרקציות נוספות שתוכלו לחקור ולמצוא בעצמכם, טיול מהנה!

מטוס נייר מעופף
תוכן עניינים
רוצים לפרסם אצלנו כתבה? צרו קשר!
מאמרים נוספים