על חושות בסיני וההבדל ביניהן לבין בתי המלון

תוכן עניינים

מתכננים חופשה בסיני אך לא יודעים אם לקחת חושה או חדר במלון? בואו נבין אחת ולתמיד מה ההבדלים ביניהם על מנת שתוכלו לבחור את צורת הלינה המתאימה לכם ביותר.

חושה היא למעשה בקתה קטנה העשויה עץ או במבוק. החושות נמצאות בקמפים השונים הנמצאים לאורך רצועת החוף העירומה של מזרח סיני.
החושות בסיני מאוד בסיסיות – יש בהן מיטה המורכבת בדרך כלל ממזרונים פשוטים אשר לעיתים מוגבהים מהריצפה ולעיתים על הריצפה עצמה. ישנן חושות עם חשמל ואז תוכלו ליהנות גם מאור בחושה, שקע להטעין דברים ואפילו מאוורר. ישנן חושות בלי חשמל כלל. כמעט בכל החושות תוכלו למצוא כילה נגד יתושים מעל המיטה, ולרוב החושות עם מעין "מרפסת" פרטית משלהן. החושות בדרך כלל יושבות ממש על קו הים, או עם נוף אליו.

 

חושה לעומת מלון

חושה היא דרך השינה הזולה ביותר בסיני, ומי שנהנה להסתפק במועט ייהנה מאוד מחוויית החושה בסיני הנחשבת בפני רבים בתור "חוויה אותנטית" של סיני. אבל זה עניין סובייקטיבי כמובן. החושות נמצאות בקמפים אשר יספקו לכם גם מקלחות ושירותים המתחלקים בין כל אורחי הקמפ, מסעדת הקמפ אשר בדרך כלל מספקת ארוחות בוקר במחיר הכלול במחיר הלינה הלילי (כלומר מתכונת חצי פנסיון), ובה גם תוכלו להזמין במהלך היום שתיה ומאכלים שונים. בחלק מהקמפים תוכלו למצוא גם חנויות מזכרות ואפשרות לקנות מעט דברי נוחיות, אך לרוב מה שתוכלו למצוא שם הוא מאוד בסיסי, כך שאם אתם רוצים לארגן לעצמכם חטיפים מיוחדים, להחליף / להוציא כסף, לקנות סים מקומי לטלפון עשו זאת בדרך לקמפ, שכן בקמפ לא תהיה לכם את האפשרות לעשות זאת. לעיתים רחוקות תוכלו למצוא גם ווייפיי שעובד טוב בקמפ. בחלק מרצועות החוף ישנם קמפים הצמודים זה לזה, כך שתוכלו ללכת לקמפים אחרים, להכיר אנשים נוספים ולהנות מהאוכל במסעדות שלהם.

חדר במלון לעומת זאת הוא ההיפך מבסיסי. חדר במלון הוא פינוק – עם מקלחת ושירותים פרטיים, מזגן, מיטה נוחה, ניקיון, אינטרנט אלחוטי שעובד וכל הטוב שאתם מכירים ממקומות אחרים. נשמע כאילו חדר במלון הוא החוויה המוצלחת ביותר בסיני, אך גם לחדר במלון חסרונות – קודם כל, חדר במלון הרבה יותר יקר מחושה. למרות שהישראלים אוהבים את המלונות בסיני, צריך לזכור שהם  מוגבלים רק לאזורי העיירות והערים (טאבה, נואיבה, דהב, שארם א שייח), רבים יטענו שכאשר שוהים במלון מפספסים את ה"וייב האמיתי" של סיני שעיקרו הוא הנחת שבפשטות. גם היתושים לא פוסחים על המלונות, למרות ששם הם יתקפו אתכם רק במרפסת.

 

בין חושה לבין חדר במלון

יש גם את אופציית הביניים אשר לא קיימת בכל הקמפים, אך קיימת בחלק – חדר בקמפ. חדר בקמפ הוא למעשה רמה אחת מעל חושה. החדר עדיין בסיסי למדי, אך תוכלו למצוא בו מקלחת ושירותים פרטיים (לא בהכרח) ומזגן, כלומר תקבלו מעט יותר פינוק אך במחיר סביר לחלוטין ועדיין עם אותה הנאה של לחיות בקמפ.

ומה לגבי ילדים? ובכן תמיד יהיו את אלו שיעדיפו שהתנאים יהיו כמה שיותר נוחים עבור הילדים ולא יסתפקו בפחות מחדר במלון, אך גם חדר בקמפ וגם חושה יכולים להתאים מאוד לילדים, בתנאי כמובן שמקפידים לסגור את הכילה כדי שלא יעקצו ודואגים שלא יהיה להם חם מדי בעזרת מאוורר.

 

חדר

מטוס נייר מעופף
תוכן עניינים
רוצים לפרסם אצלנו כתבה? צרו קשר!
מאמרים נוספים