5 טיפים לטיולים בארץ

תוכן עניינים

אין כמו לטייל בארץ שלנו, אפילו במרחק נסיעה מהבית תוכלו למצוא טבע מדהים ומקומות נהדרים לטיול. אך לא כל הישראלים יודעים איך לטייל כמו שצריך, ויש להם עוד הרבה מה ללמוד. אנחנו כאן כדי לעזור, ולתת את חמשת הטיפים החשובים ביותר לטיול בישראל.

 

טיפ מס' 1 – שביל ישראל

רוצים לטייל אבל לא מספיק מכירים את הארץ? לא יודעים איזה מסלולים מומלצים? בדיוק בשביל זה יצרו את שביל ישראל. סימון השבילים כתום-לבן-כחול שמסומן מדן ועד אילת כולל אינספור מסלולים. השביל מאגד כמעט את כל המסלולים החשובים ביותר בארץ, כאשר חוץ מנוף מהמם תמצאו גם היסטוריה מרתקת של המדינה.

פשוט חפשו את מפת שביל ישראל, דרך אפליקציית "בשביל ישראל" או אחד מאתרי הטיולים, בחרו את האזור שאתם מעוניינים לטייל בו ותעברו על מסלול השביל באזור המבוקש. באתרים הללו תוכלו למצוא הסבר על כל מסלול, דרגת קושי, נקודות למילוי מים ואפילו מקומות לינה.

 

טיפ מס' 2 – טיילו עם שקית זבל

אין דבר יותר גרוע מלטייל, ליהנות מהנוף היפה והשקט, ולפתע להיתקל בערימה של זבל מפוזר באמצע הטבע. זה מה שקורה כשלא מטיילים עם שקית זבל. אין ספק שזהו פריט חובה לכל מטייל, שבלעדיו הוא הורס את הטבע בשביל כולם. לכן, אל תוותרו על איסוף זבל, והקפידו גם לאסוף זבל שאינו שלכם, כי בסופו של דבר הטבע הוא של כולנו, וזאת האחריות של כולם לשמור עליו נקי.

 

טיפ מס' 3 – תכננו טיולים ארוכים

טיול יום זה נחמד, ולא לוקח יותר מדי זמן אך עדיין מעניק לכם את חוויית הטיול. אך לא ניתן להשוות טיול של יום אחד לטיול של מספר ימים, כאשר ישנים לילה בשטח. טיול ארוך עם לינת שטח מאפשר להתחבר לטבע בצורה הרבה יותר עמוקה, להתרגל לשגרת הטיול והלינה בשטח, ולחוות חוויית טיול מלאה. אין ספק ששינה תחת כיפת השמיים, כאשר רואים את כל הכוכבים מעליכם, היא חוויה עוצמתית ומשמעותית הרבה יותר.

 

טיפ מס' 4 – תלמדו על האזור בו אתם מטיילים

כל אחד יכול ללכת בטבע ופשוט ליהנות מהנוף, ואין דבר פסול בזה. אבל אם אתם כבר יוצאים לטייל, כדאי לעשות קצת מחקר על האזור אליו אתם הולכים. בכל פיסת שטח בה תלכו בארץ ישראל, תוכלו למצוא היסטוריה מרתקת, תופעות גיאולוגיות מעניינות וצמחייה מיוחדת. זאת דרך מעולה לנצל את הטיול כדי ללמוד קצת.

אז לפני שאתם נוסעים לטייל, וודאו כי אתם יודעים את הדברים הבאים על האזור הגיאוגרפי:

  • ההיסטוריה שלו – מה התרחש כאן במרוצת השנים, אם זה בתקופת התנ"ך, לפני קום המדינה ואפילו בשנים האחרונות.
  • הגיאולוגיה שלו – איזה סוגי מסלע קיימים באזור, האם התרחשו בו תופעות גיאולוגיות מעניינות לאורך השנים, ואיך התפתחו הצורות הגיאוגרפיות בה אתם מטיילים.
  • צמחים ופרחים – הכירו את הצמחייה שקיימת באזור, רצוי אפילו להגדיל ולהביא מגדיר צמחים, שיאפשר לכם לזהות כל אחד מהצמחים והפרחים שתראו לאורך המסלולים.

 

טיפ מס' 5 – טיילו עם מפה טופוגרפית

זה נחמד פשוט ללכת אחרי השביל, או להשתמש בטלפון לצורך הניווט, אך אין דבר שמשתווה להליכה עם מפה. כמובן שצריך ללמוד איך לעשות את זה מבלי להיאבד, להכיר את כל הצורות הטופוגרפיות וכיצד למצוא את הצפון, אך אין ספק שבטיול עם מפה החיבור לטבע הרבה יותר גדול. כך תוכלו למצוא את השבילים בעצמכם ולדעת מה מצפה לכם בכל שלב של הטיול.

 

מטוס נייר מעופף
תוכן עניינים
רוצים לפרסם אצלנו כתבה? צרו קשר!
מאמרים נוספים