7 טיפים לטיולים באירופה

תוכן עניינים

קניתם כרטיסים ליעד האהוב עליכם באירופה וכעת נותר רק לתכנן את הטיול? ממזרח למערב, אירופה היא ערבוביה של תרבויות, שפות, מסורות, ארכיטקטורה ועוד. מעברי הגבול הפשוטים הופכים את הטיול באירופה לקל, פשוט, זול ונוח במיוחד. נספר כאן כמה טיפים לטיול ביבשת המדהימה הזאת.

 

טיפ מס' 1 – טיילו בעונה לא תיירותית

אירופה יכולה להיות עמוסה ומבולגנת בתקופה התיירותית ביותר, עם המוני אנשים ותורים ארוכים בכל הבירות הגדולות, כמו פריז או לונדון, ואפילו בעיירות קטנות יותר. כולם נוסעים לאירופה בקיץ! כדאי להימנע מלטייל בחודשים יוני, יולי ואוגוסט, אם אינכם מעוניינים להיקלע לתור אינסופי בכניסה לכל מוזיאון או כנסייה.

בנוסף, חודשי הקיץ הם גם התקופה בה האירופאים עצמם יוצאים לחופשה, כך שכמעט ולא תזכו לפגוש את המקומיים אם תטיילו בתקופה הזו. לכן ההצעה שלנו היא להגיע בחודשי הסתיו או האביב .

 

טיפ מס' 2 – קנו בעסקים משפחתיים

רדו מהמסלול התיירותי הקבוע וממתחמי הקניות הגדולים, ובדקו את העסקים הקטנים והמקומיים – הפאטיסרי המשפחתית או הגלידרייה הקטנטנה בפינת הרחוב. חלק מהטיול הוא לפגוש את המקומיים, אז מן הראוי גם לתמוך בעסקים הללו. עסקים כאלו הם גם לרוב יותר זולים מהרשתות הגדולות.

 

טיפ מס' 3 – למדו את השפה המקומית

התאמנו בכמה ביטויים נפוצים לפני ההגעה למדינה, ותשתמשו בהם בשיחה עם המקומיים אם אתם מרגישים בנוח. ברוב המקרים הם יעריכו את הניסיון שלכם ללמוד את השפה שלהם, במקום לפנות באנגלית כמו רוב התיירים. נסו להאזין לכמה פודקאסטים בשפה כדי לקלוט את אופני ההגייה, או התאמנו עם אחת מאפליקציות לימוד השפה.

 

טיפ מס' 4 – הישארו במקום אחד לאורך זמן

תמיד מרגיש יותר טוב להישאר במקום אחד למשך שבוע מאשר לעבור יעד כל יום-יומיים. לא רק שזה חוסך לכם את האריזה והנסיעות, תהיה לכם גם הזדמנות להכיר לעומק את השכונה, למצוא את בית הקפה האהוב עליכם, ואפילו לרכוש קצת חברים בכך שתישארו במקום אחד למשך זמן ארוך יחסית.

 

טיפ מס' 5 – עשו מה שהמקומיים עושים

אתם לא רוצים להיות כמו כל התיירים הרועשים הללו עם הנימוסים הגרועים שלא משתלבים בנוף, אז נסו לצפות במקומיים ולראות מה הם עושים ואיך הם מתנהגים. לדוגמה, אל תלבשו גופיות לכנסיות אורתודוקסיות, או הנמיכו את הטון שלכם. רוב האירופאים מדברים בטון רך יותר מישראלים. חשוב להיות ערניים לסביבה ולנימוס המקומיים, ואפשר אפילו לחקור מראש את תרבות הנימוס ביעד אליו אתם מגיעים.

 

טיפ מס' 6 – הישארו במרכז ולכו ברגל

זה אולי נשמע הגיוני לבלות לילה במלון זול בפרברי העיר, אך סמכו עלינו – זה לא תמיד שווה את זה. כשאתם לוקחים בחשבון את זמני ועלויות הנסיעה בתחבורה ציבורית, או הקושי במציאת מסעדה באזור הפרברים, לישון רחוק ממרכז העיר יכול להיות כאב ראש גדול.

לחילופין, שלמו קצת יותר ומצאו מקום סביר לישון בו במרכז העיר. כך תוכלו להגיע לכל האטרקציות המרכזיות בהליכה מהמלון, ולא תצטרכו להסתבך עם תחבורה ציבורית.

 

טיפ מס' 7 – טיילו גם בערים קטנות

הערים הגדולות, כמו רומא, אמסטרדם או פריז, עלולות להיות הומות תיירים, דבר שיקשה עליכם להתערבב ולהכיר את המקומיים. נסו לבחור עיר קטנה יחסית, עם מרכז משלה, שלא מגיעים אליה המוני תיירים. הערים הללו הם לרוב יותר שקטות ובעלות קצב יותר איטי, דבר שיאפשר לכם ליהנות מהשקט באווירה פחות מלחיצה. תוכלו גם למצוא אפשרויות לינה יותר טובות ויותר זולות.

 

 

מטוס נייר מעופף
תוכן עניינים
רוצים לפרסם אצלנו כתבה? צרו קשר!
מאמרים נוספים