חוגגים בר מצווה? כך תעשו זאת נכון!

תוכן עניינים

מצד אחד – בר מצווה זהו אירוע משפחתי וקהילתי חשוב ואבן דרך משמעותית, מצד שני – מדובר ביום הולדת 13 של ילד, שבימינו יש לו עוד כמה וכמה שנים עד שיהפוך מילד לגבר. איך משלבים את האירוע המשפחתי עם מסיבת בני נוער? איך מוצאים מיקום שיהיה נוח לכולם? איזה קונספט יתאים גם לגדולים וגם לקטנים, והאם יש תפריט שיוכל להתאים גם לסבתא ולדודה ועדיין להיות מגניב מספיק בשביל החברים מהכיתה? כל התשובות לפניכם

 

הפקה משותפת

הפקת אירוע בר מצווה מוצלח חייבת להיות משימה משותפת של חתן בר המצווה ושל ההורים. חשוב לתת משקל לדעות ולהעדפות של ילד יום ההולדת, שכן זו דרך מצוינת לדאוג שהוא ייהנה מהערב שלו וגם שיהיה מספיק מעניין ומותאם גם עבור המוזמנים הצעירים, חבריו בני גילו וגם בני משפחה צעירים ומבוגרים ממנו. זכרו שחשוב מאוד להקשיב לדעות, להעדפות ולהערות של  חתן בר המצווה. גם אם לא תסכימו בעניין עיצוב בלונים לבר מצווה או בנוגע להחלטה אחרת – יש ערך רב בשיתוף עצמו.

ייצור משותף

סגנון וקונספט

רוב אירועי בר המצווה מפרידים בין האירוע הדתי של חגיגות בר המצווה לבין האירוע החגיגי שכולל בדרך כלל ארוחה וסוג של בידור. האירוע הדתי הוא של עלייה לתורה, והוא מתרחש בדרך כלל בבית הכנסת בשעת בוקר מוקדמת, כך שהגיוני להזמין אליו רק בני משפחה קרובים. האירוע החגיגי כולל בדרך כלל רשימה מורחבת של מוזמנים, וחשוב לזכור שהקונספט צריך להתאים לצעירים ולמבוגרים וגם לשקף את האישיות של נער בר המצווה.

 

לוקיישן ומועד

כדי לדאוג למועד שיתאים לנער החוגג, חשוב לבחור מועד שיהיה קרוב לתאריך יום ההולדת המקורי. מאידך, חשוב גם לבחור במועד שיתאים מבחינת מזג האוויר ומבחינת אירועים אחרים בלוח השנה עבור כל המוזמנים. בבחירת הלוקיישן חשוב לקחת בחשבון שתצטרכו מקום עם חלוקה של החלל, שתאפשר לחלק מהמוזמנים ליהנות על רחבת הריקודים, ולחלק אחר להיות הרחק מהרחבה הסואנת ומהרמקולים של המוזיקה.

 

אוכל ושתייה

אם אתם מוותרים על האפשרות של אירוע קטן בבית, סביר להניח שהאחראים על התפריט יהיו אנשי הקייטרינג . הם ישמחו לעזור לכם להתאים תפריט מגוון דיו עבור קהלים שונים בגילם וגם עבור מוזמנים בעלי העדפות קולינריות או מגבלות אכילה שונות – החל מצמחונים וטבעונים, עבור במזונות שמותאמים לסובלים מאלרגיות למזון או נדרשים להימנע ממרכיב מסוים כמו מלח או סוכר. אם בכל זאת בחרתם באירוע מצומצם ותפריט בהכנה עצמית, נמליץ לכם לאסוף מידע רלוונטי מכל המוזמנים.

 

לסיכום

כדי לארגן אירוע בר מצווה שישמח את כל המוזמנים ויעמוד ברף הציפיות של חתן האירוע וגם של הוריו, חשוב לקחת בחשבון את ההבדלים בין הציפיות וההעדפות של כל הצדדים, ולשאוף לייצר אירוע שישקף באמת את חתן בר המצווה ואת האהבה הרבה שאתם רוחשים לו.

בר מצווה

מטוס נייר מעופף
תוכן עניינים
רוצים לפרסם אצלנו כתבה? צרו קשר!
מאמרים נוספים