4 הבירות והוודקות הכי נפוצות בחופשות בישראל

תוכן עניינים

מחפשים כוס טובה תוצרת כחול לבן? הנה רשימה של ארבעת הבירות הטובות ביותר בתוצרת ישראלית ושל הוודקות הנפוצות ביותר בארץ.

 

הקדמה-

ישראל מלאה באלכוהול מיובא, רוב הבירות שתמצאו בברים הם בירות מכל רחבי העולם ודווקא לא בירות ישראליות. בישראל רוב המשקאות החריפים מיובאים מחו״ל, במיוחד וודקות שכמעט ולא רואים מהן מותגים ישראליים כשיוצאים לבלות. בירות ישראליות הן איכותיות, טעימות ומפרנסות ישראלים- הנה רשימה של ארבעת הבירות הישראליות המוכרות ביותר ומדריך קצר לוודקות שכנראה תראו בסביבה.

מבוא

וודקות-

רוב השתייה החריפה שנמצאת במועדונים מיובאת, כשמדובר בוודקה יש כמה מותגים נפוצים ששולטים בשוק. המותגים הנפוצים ביותר בארץ הם הסטולי, גרייגוס, ואן גוך, אבסולוט, סמירנוף, רוברטו קוואלי ופינלנדיה. הוודקות המיובאות דומות באחוזי האלכהול שבהן- בערך 40% והמחירים שלהן נעים בין 60-180 שקלים לבקבוק של ליטר.

הוודקה באה מצויין בשוטים כדי לעזור לכם להשתכר ובארץ בעיקר תראו את הוודקה בשילוב עם רדבול או אקסל ב״ערבוב״ חזק במיוחד. כשתזמינו תגלו שלמרות שהפירוש האמיתי של צ׳ייסר הוא בעצם השוט שאחרי השוט, בישראל צ׳ייסר הוא שם נוסף לשוט רגיל.

 

הבירות הישראליות-

בארץ קיימות המון מבשלות שונות שמייצרות בירה איכותית ומיוחדת. לכל אחת מהמבשלות יש מותג משלה וכמה סוגי בירות שהן מפיצות בארץ. הנה ארבעת המבשלות הישראליות הנפוצות ביותר:

  • מלכה: מלכה היא מבשלה ישראלית שהקים אסף לביא, המבשלה הקימה את מלכה כמותג בשנת 2006 ומאז הם מייצרים סוגים שונים של בירה- מלכה אדמונית, מלכה בהירה מלכה כהה וכל מיני חידושים.
  • נגב: המותג של בירה נגב נוצר בשנת 2008 במבשלת הנגב בהקמתם של יוחאי קודלר וחיים בן עשור. בירה נגב עברה התפתחויות והמותג נמכר למבשלת ביזבזאר ומאז לחברת הכרם. הבירות המפורסמות ביותר של המותג הם הנגב אמבר אייל, האואזיס והפורטר אלון.
  • אלכסנדר: בירה אלכסנדר היא מותג שהקים אורי שגיא, המבשלה מתבססת באזור התעשייה עמק חפר וידועה בסמל צב המים המפורסם שלה. אלכסנדר מייצרים בירות שנחשבות לבירות בוטיק וזכו בפרסים ברחבי העולם. הסיפור מאחורי הצב המפורסם הוא שהצב מסמל את הקשר של הבירה למקום ההקמה של המבשלה- ליד נחל אלכסנדר שם נמצאים צבי המים המתוקים.
  • שפירא: בירה שפירא היא מעין עסק משפחתי שהתחיל בירושלים מתחביב קטן והתפתח למבשלה אמיתית בבית שמש ב2011. האחים התפתחו ולבסוף פתחו את מבשלת שפירא שמייצרת בירה איכותית וישראלית. גם המותג בירה שפירא התפרסם והיום הבירה הירושלמית משווקת בכל הארץ.

 

לסיכום-

כמעט בכל בר ישראלי תוכלו להיתקל במשקאות שדיברנו עליהם. הוודקות המיובאות, הצ׳ייסר שהוא בעצם שוט והערבובים של הישיבות – הם אלו שמאפיינים את האלכוהול של ישראל לצד חברות הבירה כחול לבן שמביאות לנו גאווה. אל תשכחו לשתות כחול לבן ובאחריות!

בירות ווודקה

מטוס נייר מעופף
תוכן עניינים
רוצים לפרסם אצלנו כתבה? צרו קשר!
מאמרים נוספים