6 סיורי חובה באיטליה

תוכן עניינים

בין אם זהו ביקורכם הראשון בארץ המגף או שמדובר בביקור חוזר, יש לא מעט דרכים לחוות ולהכיר את איטליה, אך אם עומד לרשותכם זמן מוגבל או שאתם מתעניינים בקונספט מסוים יותר מאשר באחרים – סיור הוא הפתרון. איזה סיורים אסור לפספס? הנה כמה מעניינים במיוחד.

 

סיורים היסטוריים

סיורים היסטוריים באיטליה יקחו אתכם לאתרי היסטוריה ומורשת ויש לא מעט כאלה באיטליה. אתרים אלה לרוב מהווים חלק מנקודות העניין הפופולריות והמתויירות ביותר בכל אחת מהערים הגדולות, כך שאם אתם לא יודעים באיזה אטרקציות להתמקד ועל איזה לוותר, סיור שכזה יעשה לכם סדר ויש הרואים אותו כסיור חובה למבקרים לראשונה בעיר מסוימת.

סיורי חובה באיטליה

מדינת הוותיקן

רומא היא העיר היחידה בעולם אשר נמצאת בשטחה מדינה עצמאית – מדינת הותיקן המפורסמת, בה מוזיאונים, כנסיות ונקודות עניין נוספות שמושכות מדי יום המוני מאמינים וסקרנים. בין האתרים המפורסמים ביותר בוותיקן תמצאו את הקפה הסיסטינית, כנסיית סן פטרוס ועוד. את הביקור מומלץ לתזמן בסמוך לשעת הפתיחה ואם אתם לא רוצים לעמוד שעות בתור לעמדות הכרטיסים, מומלץ שתרכשו מראש כרטיסים לוותיקן.

 

סיורים קולינריים

המטבח האיטלקי הוא בעל מוניטין בכל קצוות תבל ורבים מחשיבים אותו כמטבח הטוב ביותר בעולם, ובמיוחד לחיך הישראלי. אבל אם חשבתם שזה מסתכם בפיצה ופסטה, תחשבו שוב, כי למטבח האיטלקי יש עוד המון מה להציע ואחת הדרכים להכיר את המנות המסורתיות, הטעמים המיוחדים והתבלינים הסודיים היא באמצעות סיור קולינרי שיקח אתכם לשווקים המקומיים, בתי הקפה המיוחדים ביותר והמסעדות הטובות ביותר באיטליה.

סיורי חובה באיטליה

סיורי אמנות

סיור אמנות באיטליה יקח אתכם למסע היסטורי בעקבות האמנים והאדריכלים הגדולים של איטליה, בין כיכרות וכנסיות ולצד אתרי התיירות הגדולים. אז אם המילים "רנסנס" ו"בארוק" אינן זרות לכם ואתם צמאים להכיר עוד יצירות של מיכלאנג'לו, רפאל או קאראווג'ו – סיור אמנות בין אתרים מפורסמים, מוזיאונים, גלריות וסמטאות ציוריות, הוא הסיור המושלם עבורכם.

 

סיורי כיכרות ומזרקות

אירופה בנויה כולה מכיכרות, כך זה מרגיש, ואיטליה לא שונה בהיבט הזה. אך לא מדובר רק בכלי להכוונת התנועה אם כי ביצירת אמנות של ממש וברבות מהן יש מזרקות מפורסמות, מעוצבות גם כן בידי האמנים הגדולים שעיצבו ובנו את איטליה. כמה כאלה יש באיטליה? מוזמנים לספור.

 

סיורים בעקבות יהדות איטליה

כיום ישנה אוכלוסייה יהודית המפוזרת ברחבי איטליה, אך היא כלום ושום דבר לעומת האוכלוסייה שהתגוררה במדינה ערב מלחמת העולם השנייה וישנם אתרי מורשת רבים המספרים את סיפורה – בתי כנסת, גטו יהודי ומוזיאונים הם חלק קטן. את החוויה המלאה ניתן לקבל רק דרך הרגליים, באמצעות סיור המוביל לאתרים ההיסטוריים ומדריך מנוסה שיספר לכם (בעברית) את סיפורה המורכב של יהדות איטליה, מאז ועד היום.

סיורי חובה באיטליה

מטוס נייר מעופף
תוכן עניינים
רוצים לפרסם אצלנו כתבה? צרו קשר!
מאמרים נוספים